Yenimahalle Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Belediye binasının önündeki Atatürk büstüne çelenk koyarak kutladı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın katılmadığı törene Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal ve belediye zabıta ekipleri katıldı. Çelenk koyulmasının ardından kutlamalar Yenimahalle Ragıp Tüzün Caddesi’ndeki Ragıp Tüzün Parkı ve Batıkent Meydan AVM önünde düzenlenen törenlerle devam etti.

Şehitler anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenlerde Yenimahalle Belediyesi vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtırken törenlere  CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve Yönetimi, Atatürkçü Düşünce Derneği Yenimahalle Şubesi üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenlerde vatandaşların Zafer Bayramı’nı kutlayan Başkan Vekili Kartal, “Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar adına sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Bugün 30 Ağustos, bugün yok edilmek istenen bir milletin kara talihini sonlandırarak zafere ulaştığı gün. Bugün hain düşmanın alçakça işgaline ’dur’ diyen ve kanımızın son damlasını akıtmadan yurdumuzu bırakmayacağımızı dünyaya ispatlayan büyük zafer günüdür. 30 Ağustos Zaferi’ni yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here