Ankara‘da şehir içinde bulunan otomobil galerilerini tek bir alana toplamak için açılan Akyurt’taki Otonomi’de galeri sayısı 450’ye ulaştı.

Ruhsatlı olarak işletilen 688 ikinci el oto galeriden 450’sinin taşındığı Otonomi vatandaşların da yoğun ilgisini çeken bir hal halini almayı başarmış durumda.Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2016 yılında aldığı karar gereğince, Otonomi’ye taşınmayan galeriler hakkında işlem başlatılmış ve bu işlemler sayesinde, şehir merkezindeki galerilerin büyük bir kısmının Otonomi’ye taşınması sağlanmıştı.. Yapılan uygulama sonucunda, 27 işyeri Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararına karşı “Yürütmeyi Durdurma” kararı alırken, 156 adet oto galerici esnafı ise iş kolu değişikliğine giderek galericiliği bıraktı. 19 işyeri mühürlenirken, 27’si showroom olarak faaliyetine devam etti, 9 galerici de işyerini tamamen kapattı.

Ayrıca; 1 Mart 2016 ile 23 Ağustos 2017 arasında yapılan kontrollerde, kamu kullanımına sunulan kaldırımları yol üzerini ve bina ortak kullanım alanlarını işgal etmek suretiyle korsan olarak satışa sunulan 1298 araca Kabahatler Kanunu’nun Maddeleri uyarınca para cezaları uygulandı. Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak, “Aynı iş kolundaki diğer esnafımızın taşınmasına yönelik çalışmalarımız Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığının koordinesinde İlçe Belediyeler ve Ankara Emniyet Müdürlüğümüzce devam etmektedir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here