Geçtiğimiz gün Mamak’ta Bostancık Mahallesi‘nde bulunan tehlikeli atıklar ile ilgili Ankara Valiliği soruşturma başlatıldığı ve sorumluların yakalanması için çalışmaların yürütüldüğünü açıkladı.

Mamak ilçesi Bostancık Mahallesi’nde boş bir alanda bulunan varillerin içerisinde zehirli kimyasallar bulunduğu ortaya çıkmasının ardından Ankara Valiliği’nden bir açıklama geldi. Sorumlular hakkında adli sürecin başlatıldığını ve zehirli varillerin de imha edilmek üzere lisanslı bir tesise gönderildiği belirtilen açıklamada varillerin hurda olarak bir hurdacı tarafından satın alındığı ifade edildi.

Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Zehirli varillerin boş bir alana bırakıldığı yönündeki ihbar üzerine, Mamak ilçesi Bostancık Mahallesi 1579 Sokak ile 1577/1 Sokağın kesiştiği boş arsada yapılan kontrollerde aşağıdaki hususlar tespit edilmiştir. Hurdacılık yapan M.T. isimli şahıs tarafından, başka bir hurdacıdan alındığı beyan edilen yaklaşık 50 adet 200 litrelik boş kontamine atık varili ve yaklaşık 100 adet 20 litrelik boş kontamine atık boya ve tiner kutularının alana getirildiği, bahse konu atıkların tehlikeli atık sınıfında yer aldığı, ayrıca alanda 20 adet IBC tankı, muhtelif hurda metal atığı ve ambalaj atıkları bulunmuştur” denildi.

 

Valilik sorumlular hakkında adli soruşturma başlatıldığını ve idari para cezası kesileceğini açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here