Tarihi Ankara Garı‘nın hemen arkasına yapılan Yüksek Hızlı Tren Garı kendi alanlarına girdiği için yolcu almak için trenin geliş saatine göre gar önüne gelen taksicilere trafik polisleri ceza yağdırıyor.

Geçtiğimiz yıl yap-işlet-devret modeliyle hizmete giren Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı önünde bekleyen taksiciler kazandıkları paraya trafik cezasına vermekten bıktıklarını ve buna artık bir çözüm bulunması gerektiğini ifade etti.

Yüksek Hızlı Tren Garı‘nı işleten firmanın Gar taksicilerine yer vermek için aylık 80 bin TL para talep ettiğini ve bu parayı taksici esnafı olarak verecek durumları olmadığı için yolcu almak için gar önüne geldiklerinde kendilerini trafik polisine şikayet ettiklerini, son bir ayda yedikleri cezanın 30 Bin Tl’yi geçtiğini söyleyen taksici esnafı yetkililerden çözüm bekliyor.

Gar önünde yol kenarına araç park edenlere ve dolmuşçulara ceza yazılmamasına rağmen, kendilerine sürekli ceza yazıldığını ifade eden Gar taksicileri ellerinde ceza makbuzlarıyla yetkililere seslendi. Günlük 100-150 lira para kazandıklarını bunu da trafik cezalarına verdiklerinden evlerine ekmek götürmekte zorlandıklarını belirten taksiciler Cumhurbaşkanlığı’na, Başbakanlığa, İçişleri Bakanlığı’na, Valilik’e, Emniyet birimlerine, Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçeler yazdıklarını ama çözüm bulunamadığını açıkladılar.

Taksiciler sorunlarına çözüm bulunması için önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne çıkmaya hazırlanıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here