Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Gece Kartalları adıyla yeniden hayata geçirilen gece bekçilerinin Ankara‘da da hayata geçirilmesi için Başkentli muhtarlar harekete geçti.

Ankara’da gece bekçisi uygulamasının faaliyete geçmesi için Ankara Valisi Ercan Topaca‘ya dilekçe vermeye hazırlanan muhtarlar, bekçilerin Ankara’da artan hırsızlık olaylarını azaltacaklarına inandıklarını ifade ettiler. Ankara Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Yorulmaz, hafta başında Ankara Valisi Ercan Topaca’dan gece bekçisi uygulamasının Başkent Ankara’da da bir an önce başlatılması konusunda randevu talep edeceklerini söyledi. Başkent Muhtarlar Federasyonu Behçet Uyanık da, önümüzdeki günlerde Vali Topaca ile bir araya geleceklerini ve konuyu dile getireceklerini aktardı.

Ankara Muhtarlar Derneği Başkanı ve Mamak Aşık Veysel Mahalle Muhtarı Ömer Yorulmaz şunları söyledi:
“Emniyet yetkilileri ile muhtarlar olarak zaman zaman toplantılarımız oluyor. Bekçilik uygulamasının başlayacağından haberimiz vardı. Türkiye’nin merkezi Ankara olduğu için geç bile kalmışız. Hafta başından itibaren muhtar arkadaşlarımızla birlikte Ankara Valisi Ercan Topaca’dan randevu talep edeceğiz, bir an önce, uygulamanın Ankara’da başlamasını istiyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here