Keçiören’de yatırımlara ve tanıtım çalışmalarına devam eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Gümüşdere Ihlamur Vadisi projesi için Gümüş ve Ihlamur adını koydukları iki maskotla basın mensuplarının karşısına geçti.

Çubuk Çayı’nın Kamil Ocak Mahallesi’nden başlayarak Kalaba Mahallesi girişindeki Atatürk Botanik Parkı’nın bitimine kadar olan toplamda 3 bin 100 metrelik alanı kapsayan “doğaya dönüşüm projesi” kapsamında projenin tanıtılması ve daha çok kişiye ulaşması için ‘Gümüş’ ve ‘Ihlamur’ isimli iki maskot yapıldığını belirten Başkan Ak, Gümüşdere Ihlamur Vadisi projesi ile Keçiörenlilerin tekrardan Gümüşdere ile barışacağını belirtti. Maskotların hem Keçiören’de hem de Ankara’nın çeşitli bölgelerinde tanıtım çalışması yürüteceğini açıklayan Ak, maskotlar sayesinde vadiye vatandaşları davet edeceklerini dile getirdi.

Projenin hem Ankara için hem de Keçiören için bir prestij projesi olduğunun altını çizen Ak, proje sayesinde kaybedilen Gümüşdere gibi yerlerin tekrar kazanılabileceğini gösterdiğini belirtti.

Başkan Ak, Çalışmaların tamamlanmasının ardından bölgede sandallarla gezinti yapılabileceğini de açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir