Zonguldak’ta yaşayan Yeliz Toronoğlu 10 yıl önce şehirler arası otobüs firmalarında hosteslik yapmaya başladı. Geçen yıl da ehliyetini alan Toronoğlu, 2 hafta önce kaptan olarak ilk şehirler arası seferine çıktı.

Yeliz Toronoğlu, “Yapmak isteyen varsa cesaretini toplayıp yapsın. Hayallerinin peşinden gitsin. ‘O, onu demiş; bu, bunu demiş’ gerçekten önemli değil. Önemli olan kendimizin ne istediği” diye konuştu.

“ARKANDA 41 İNSAN”

Kendisine güvendiği için patronuna teşekkür eden Toronoğlu, “Ufak tefek hatalarım oluyor ama onu da fırça yiye yiye düzeltiyorum. Yolcudan yana hiçbir sorun yaşamadım. Herkes teşekkür ve tebrikle indi. Koca otobüs ve arkanda 41 insan var, kimsenin kolay kolay cesaret edebileceği bir meslek değil. 3 gün yoldayım sonra ailemle zaman geçiriyorum. Sağ olsun çevrem beni cesaretlendirdi. Yolculardan aldığım memnuniyet de beni daha da gururlandırdı. Daha istekli oldum” dedi.

“KADINLAR HAYALLERİNİN PEŞİNDEN KOŞSUN”

Kadınların istediklerini başarabileceğini söyleyen Yeliz Toronoğlu,”İsterim ki kadınlar kendi ayakları üstünde dursun. Kendi ekmeğini kendisi çıkarsın, kimseye muhtaç olmasın. Hayallerinin peşinde koşsunlar. Biz kadınlar, birlik ve beraberlikle her yerde olalım. Bence kadınlar bu işte daha başarılı olur çünkü erkeklerden daha dikkatliyiz. Erkekler, direksiyonda daha agresif, biz daha sakiniz” ifadelerini kullandı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir