Bu sabah son günlerde eylemlerini artıran terör örgütü DEAŞ’a yönelik bir çok ilde eş zamanlı operasyon düzenlenirken Ankara‘da da yapılan operasyonlarda 60 kişi gözaltına alındı.

Terör örgütü DEAŞ’ın Türkiye’deki hücre evlerine yönelik bugün sabah saatlerinde yurt genelinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Bir çok ilde yapılan operasyonlarda çok sayıda şüpheli gözaltına alınırken Ankara’da da Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) Şube ekipleri Sincan, Çubuk, Mamak ve Yenimahalle ilçelerinde eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Çoğu yabancı uyruklu 60 kişinin gözaltına alındığı belirtilirken şüphelilerin sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.

Öte yandan İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Gaziantep, Bursa, Konya, Adana, Bingöl, İzmir, Manisa, Samsun, Adıyaman, Elazığ, Çorum, Hatay, Diyarbakır, Antalya’da da yapılan operasyonlarda DEAŞ‘la bağlantısı olduğundan şüphelenilen 583 kişi gözaltına alınırken yabancı uyruklu kişiler emniyetteki işlemlerin ardından sınır dışı edilecek. Yapılan operasyonlarda yakalanan şüphelilerin bir çoğunun DEAŞ’la bağlantısı olduğu ve bazılarının da eylem hazırlığında olduğu tespit edildi.

Şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir