Halkların Demokratik Partisi (HDP) nin yarın Dünya Ticaret Merkezi’nde yapacağı toplantı nedeniyle yarın saat 10:00 ile 18:00 arasında Ankara‘da bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Ankara Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada HDP’nin toplantı yapacağı güzergahta ve çevresinde bazı yollar trafiğe kapatılacak. Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşecek toplantı nedeniyle yarın Tahran Caddesi ve John Ford Kennedy Caddesi kesişimi ile Tahran Caddesi ve Bülten Sokak kesişimi, Tahran Caddesi-Büklüm Sokak Kesişimi ve son olarak Abay Kunanbay Caddesi tamamen araç trafiğine kapatılacak. Bu yolların akşam 18:00’de trafiğe açılması planlanırken valilik vatandaşların bu güzergahlar yerine alternatif güzergahları tercih etmesini istedi.

HDP’ye yönelik başlatılan polis operasyonları ve milletvekillerin gözaltına alınmasının ardından halkın terör örgütü PKK’ya yakınlığıyla bilinen HDP’ye tepkisi daha da artmış ve bu nedenle güvenlik önlemleri de arttırılmıştı. Yarın yapılacak toplantıda da güvenlik önlemlerinin alınacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.