Paris Saint Germain’in Faslı savunma oyuncusu Achraf Hakimi, Fransız savcılar tarafından resmi olarak tecavüzle suçlandı. 24 yaşındaki futbolcu, geçen ay Paris banliyölerindeki evinde bir kadına tecavüz etmekle suçlanıyor.

Geçtiğimiz hafta karakola giden 24 yaşındaki bir kadın, yaşanan olay hakkında polise bilgi verdi, ancak dava açmadı. Davayla ilgili bu hafta başında soruşturma açıldı ve müfettişler tarafından perşembe günü sorgulanan iddialar doğrulandı.

Hakimi’nin avukatı hafta başında suçlamaların doğru olmadığını söylemişti. Avukat Fanny Colin, “Suçlamalar asılsız. Hakimi sakin ve yetkililerden saklanmıyor.” ifadelerini kullanmıştı.

PSG Kulübü ise, “Kulüp, suçlamaları kesin bir şekilde reddediyor ve adalet sistemine güvenen oyuncusunu destekliyor. PSG, saha içinde ve dışında saygıyı savunan bir kurumdur.” açıklamasını yapmıştı.

Davayı yürüten savcılık, önce olayla ilgili yorum yapmayı reddetti ve medyada yayınlanan bilgilerin gerçeği ortaya çıkarmak için gerekli soruşturmaları baltaladığını belirtti. Le Parisien’de yayınlanan suçlamaların detaylı raporunda, Hakimi’ye açılan soruşturmanın Paris’te düzenlenen FIFA Futbolun En İyileri ödül töreninden 90 dakika önce açıldığı iddia edildi.

Yılın en iyi takımı oyuncuları arasına seçilen Hakimi, PSG’den takım arkadaşları Kylian Mbappe ve Lionel Messi ile birlikte sahneye çıkarak ödülünü aldı. Hakim, Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nı dördüncü bitiren Fas Milli Takımı’nın da yıldızıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir