Beşiktaş Kulübü ve taraftarları deprem bölgelerindeki çocuklar için ‘Bu oyuncak sana arkadaşım’ kampanyası başlatmış ve Antalyaspor maçının 4’üncü dakika, 17’nci saniyesinde oyuncaklar sahaya atılmıştı.

Karşılaşmanın ardından toplanan yardımların bir bölümü depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gönderildi. Oyuncaklar, Gazi Mustafa Kemal Bulvarındaki Beşiktaş çadırlarına getirildi.

TIR’lardan indirilen oyuncaklar çizgi film kahramanlarının kostümünü giyen görevliler tarafından çocuklara dağıtıldı. Oyuncaklarını alan çocuklar büyük mutluluk yaşadı. Oyuncak alan depremzede Rabia Çakyiğit, “Çok güzel duygular hissediyorum. Beşiktaş’a buradan selam yolluyorum. Beşiktaş başkanının kızı ile tanıştık. Beşiktaş’ın başkanı ile görüntülü konuştuk. O yüzden çok mutluyum” dedi.

Peluş oyuncak alan depremzede Ecrin Demirel, “Beşiktaş’ı çok seviyorum. Beşiktaş bize oyuncaklar yolluyor. Onlarla burada oyunlar oynuyoruz. Oyuncak dağıtımı bizi çok sevindirdi. Beşiktaş’a sevgi, saygı ve selamlarımı gönderiyorum” ifadelerini kullandı.

Depremzede Ayşe Naz İncer, “Bu oyuncakları gönderen bütün Beşiktaş taraftarlarına çok teşekkür ediyorum. Oyuncaklarımızı çok beğendik. Beşiktaş taraftarlarının oyuncakları sahaya attığı videoyu izledim ve çok duygulandım” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir