Kahramanmaraş merkezli depremlerde vatandaşlarının yanı sıra çok sayıda evcil hayvan ile sokak hayvanı da yaralandı. Deprem bölgesinde sahra çadırları kuran HAYTAP, günlerce gelen ihbarları değerlendirip müdahalede bulundu. İlk müdahalesi yapılan 400 evcil hayvan geçici olarak Bursa’ya götürüldü. Aslı Erdoğan da kedisi ‘Minyon’ için HATYAP ile iletişime geçti.

Hatay’da yan yatan İpek Apartmanı’nın enkazından 13’üncü günde çıkartılan ‘Minyon’, Erdoğan’a verilen güzel haberin ardından tedavisi için HAYTAP Bursa Temsilciliği’ne gönderildi.

Eşi ile Kayseri’ye yerleştirilen Aslı Erdoğan, depremden 21 gün sonra 670 kilometre yol katedip, gittiği Bursa’da ‘Minyon’a kavuştu. ‘Minyon’u kucaklayan Erdoğan, gözyaşlarını tutamadı.

“TAMAMIZ ARTIK”

Aslıhan Erdoğan, “Çok zor koşullarda kurtulduk. 7 katlı binamızın duvarları yıkılınca molozların arasında eşimin ayak parmağı kırıldı. Ona rağmen ertesi gün canını hiçe sayıp, ‘Minyon’ için binaya çıktık seslendik. Umudumuzu hiç yitirmedik. HAYTAP ile iletişime geçtik. Onlar 13’üncü gün binaya girerek kedimizi kurtardı. Bize kedimizin videosunu yolladılar. Her şeyimizi kaybettik ancak ‘Minyon’u bulunca eşim ile ‘Birbirimizi bulduk, tamamız artık’ dedik. O ilk kurtarılma videosu geldiğinde o kadar mutlu olduk ki… Sürekli iletişim halindeydik” dedi.

“ÇİPİ SAYESİNDE KAYITLARI ÇIKTI”

Kedisini kurtarıp bakanlara ömür boyu minnettar kalacağını anlatan Erdoğan, “Beni görünce tanıdı. Şu an hâlâ titriyorum. Günler geçmedi, tek isteğim ‘Minyon’a kavuşmaktı. Çipi sayesinde kayıtları çıktı. Çip taktırma zorunluluğu ilk geldiği zamanlarda taktırmıştık. Bu sayede bütün bilgilerimiz sistemde çıktı. O, çok önemli bir etken oldu” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir