Geçtiğimiz günlerde Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan Karargah rahatsız haberiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’la beraber ortak basın toplantısı düzenledi.

Pakistan’a gidişte havalimanında basın toplantısı düzenleyen ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamera karşısına Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile beraber çıktı. Akar dün sürpriz bir şekilde önce Başbakan Binali Yıldırım ile ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmüştü. Görüşmenin nedeninin Suriye’deki El Bab operasyonu olduğu öğrenilirken, gündemde çıkan haberlerle ilgili de değerlendirmelerde bulundukları belirtildi.

Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan Karargah rahatsız haberlerini terbiyesizlik olarak ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bunun bedelini ödeyeceklerini belirtti. 15 Temmuz darbe girişimi esnasında Erdoğan’ı Face Time ile canlı yayına bağlayarak darbeyi önlemede büyük bir paya sahip olan Hande Fırat imzalı haberin ardından savcılık da soruşturma başlatmıştı.

Haberle ilgili hukuki adımların atıldığını ve davayı takip ettikleri belirten Erdoğan haberi devletin birimlerini birbirine düşürme hareketi olarak gördüğünü ifade etti ve bunun bedelini ağır bir şekilde ödeyeceklerini de sözlerine ekleyerek basın toplantısını sonlandırdı.

Ayrıca haberle ilgili Genelkurmay Başkanlığı’nın da resmi bir açıklama yapacağı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir