Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast için giden timin içinde yer alan darbeci Astsubay İlyas Yaşar mahkemede verdiği ifadede CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dinlenmesini talep etti.

Muğla’da görülen Cumhurbaşkanına suikast girişimi sanıklarından tutuklu Astsubay İlyas Yaşar, o dönemde Cumhurbaşkanı başyaveri olan ve darbeci olduğu için tutuklanarak cezaevine gönderilen Ali Yazıcı‘ya ilginç sorular yöneltti.

Suikaste giden ekibin içine nasıl dahil olduğunu ve ekibe kimin komutanlık ettiği gibi detayları anlatan Yaşar, iddianamede çelişkilerin olduğunu ifade ederek, Cumhurbaşkanının bulunduğu helikopterin 45 dakikalık mesafeyi neden 1 saat 10 dakikada katettiğini, helikopterin güzergahının bilinmediğini belirterek güzergahın NATO’dan istenilmesini talep etti. Ayrıca eski başyaver Ali Yazıcı’ya da sorular yönelten Yaşar, kendisinden neden Cumhurbaşkanının gittiği yerin saklandığını ve daha önce bu kadar uzak kalıp kalmadığının cevaplarını aradı. Davada ve yaşanan gelişmelerde çelişkiler olduğunu ifade eden Yaşar, daha önce 15 Temmuz gecesiyle ilgili elinde belgeler olduğunu açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun mahkeme tarafından dinlenilmesini talep etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here