Trafiğe çıktıkları günden bu yana haklarında şikayet bitmeyen ve son olarak bir anne kızın hayatının kaybettiği kazaya karışan ÖTA şoförlerine eğitim verildi.

Kızılay-Sincan ve Etimesgut hattında çalışan ve trafik kurallarını hiçe sayan hareketleri yüzünden bir çok kez eleştirilen ve haklarında şikayetler bitmeyen Özel Toplu Taşıma Araçları şoförlerine eğitim verildi. Daha önce evli bir kadına tecavüz, trafikte tartıştığı bir genci AVM otoparkında dövmek ve son olarak da bir anne kızın hayatını kaybettiği trafik kazasına neden olmak gibi bir çok suça karışan ÖTA şoförlerinin trafikte kural tanımaz tavırları da hem diğer sürücüler hem de vatandaşlar tarafından bir çok kez eleştirilmişti.

Son günlerde artan şikayetler üzerine ÖTA şoförlerine eğitim veren Büyükşehir Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ÖTA sürücülerine can taşıdıklarını ve bu sorumluluğu hissetmeleri gerektiğini belirttiler. Yaptıkları işin hukuki bir boyutu olduğunu ifade eden eğitmenler, ÖTA şoförlerinin yaptığı hataları da mobese kayıtlarından izleterek yapmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

ÖTA şoförlerine sorumluluklarını ve hukuki boyutu anlatan eğitimin biz Kent06 Haber olarak da faydalı olduğunu umut ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here