Keçiören’ün Atapark Mahallesi‘nde toprak kayması ve binaların tek tek çatlaması nedeniyle mahalle sakinleri yetkililerden bir çözüm beklediklerini ifade ettiler.

Atapark Mahallesi‘ne bağlı 1219. Sokak’ta bulunan bazı binaların kayma tehlikesi olması mahalle sakinlerini korkutmaya devam ediyor. Mahallenin dik bir alanda olması ve mütahitlerin öngörüsüz planlama yaparak binaları inşa etmesi nedeniyle başlayan toprak kayması evleri yıkılmaya tehlikesiyle karşı karşıya getirdi.

Apartmanların temelinde kayma olduğunu belirten mahalle sakinleri yamaçtan düşen taşlar nedeniyle de tehlike içinde yaşadıklarını, özellikle yağmurlu havalarda her tarafın çamur olduğuna dikkat çektiler. Yaklaşık 2 senedir sürekli dilekçe verdiklerini ve yetkililerden bir çözüm beklediklerini ifade eden mahalleliler can kaybı yaşanmamasının büyük şans olduğunu, yüzlerce aracın düşen taşlar nedeniyle hasar görmesine karşı yetkililerin hala yardım eli uzatmadığına dert yandılar.

Keçiören ve Büyükşehir Belediyesi’ne seslenen mahalle sakinleri mahalleye gelip bir keşif yapmalarını ve istinat duvarı dahil önlem alarak bu çilelerine bir son vermelerini istediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here