Geçtiğimiz gece Ankara‘da yeni bir darbe girişimi olduğu iddiası Ankaralıları sokağa dökerken, haberin asılsız olduğunun anlaşılmasının ardından vatandaşlar tekrar evlerine döndü.

Ankara’da yeni bir darbe girişimi olduğu iddiasının sosyal medyada hızla yayılmasının ardından vatandaşlar kısa sürede sokağa döküldü. Vatandaşlar meydanlara ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne giderken gerçek kısa sürede anlaşıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin de iddiayı ciddiye alarak belediye kamyonlarını hazırladığı iddia edildi. Haberin asparagas olduğunun anlaşılmasının ardından vatandaşlar tekrar evlerine dönerken haberim kim tarafından yayıldığı kısa sürede anlaşıldı.

Darbe girişimi haberinin bir tatbikat olduğu iddia edilirken, hükümete yakın gazeteciler de Twitter’dan açıklamalarda bulundu. Üst düzey yetkililerden aldığı bilgileri aktaran gazeteci Fatih Tezcan olayın gerçek olmadığını, ama temkini elden bırakmamak gerektiğini ifade etti.

Girişim iddiasıyla ilgili hükümet kanadından resmi bir açıklama gelmezken bazı AK Partili milletvekilleri endişeye gerek olmadığını belirten tweetler attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir