Ankara‘da yol çalışma tabelalarına dikkat etmeyen sürücü belediyenin açtığı çukara düşerek yaralandı.

Mevlana Bulvarı’nda Gazi Hastanesi’nin karşısında yolun bir bölümünü kapsayan çalışma nedeniyle bir süredir kazılmış bir şekilde duran asfaltı farketmeyen sürücü araçla beraber çukura düşerek yaralandı. Sürücü tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırılırken, araç ta çekici yardımıyla düştüğü çukurdan çıkartıldı.

Konya Yolu istikametinde Bahçelievler kavşağına gelmeden sağ tarafta yapılan çalışma nedeniyle yolda bir süredir dubalar ve uyarı levhaları vardı. Dolmuşların yolcu indirmek ve almak için durduğu alanın hemen ilerisinde yer alan çukara düşen aracı bir dolmuşun sıkıştırdığı iddia edildi. Yolcu indirmek ve almak için kontrolsüz bir şekilde sağ tarafa geçen ve yola çıkan dolmuş sürücüleri vatandaşların da en çok şikayet ettiği konuların başında geliyordu. Çukura düşen araç sürücüsünü de bir dolmuşun sıkıştırdığı iddia edilirken vatandaşlar böyle bir olayın bu alanda olmasının kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

Kaza nedeniyle yaralanan sürücüye ilk müdahale yapıldıktan sonra hemen yolun karşısındaki Gazi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis de aracı düştüğü çukurdan çekici yardımıyla çıkartarak olayla ilgili soruşturma başlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here