Kızılay ile Sincan ve Etimesgut arasında kurulan hatlarda çalışan halk arasında beyaz otobüs diye adlandırılan otobüs cinayetinin ardından vatandaşın tepkisi arttı.

Trafikte kural ihlalleri ve estirdikleri terörle sık sık gündeme gelen Ankara’da halktan en çok şikayet alan Özel Toplu Taşıma Aracı‘nın karıştığı bir ölümlü kaza ÖTA’lar kaldırılmalı mı sorusunu yeniden gündeme getirdi. Geçtiğimiz günlerde Etimesgut’ta bir anne kızın ölümüne ve 5 yaşındaki çocuklarının da ağır yaralanmasına neden olan ÖTA şoförü çevredeki vatandaşlar tarafından linç edilmeye çalışılmış ve gelen basın mensuplarına bunların trafikten kaldırılması gerektiğine dikkat çekmişlerdi.

Olayla ilgili bir açıklama yapan Midibüs ve Halk Otobüsleri Esnaf Derneği Başkanı Kurtuluş Kara, kazada otobüs şoförünün bir kural ihlali olmadığı araç kamerası ve yol takip sistemiyle belirlediklerini ve yargı önünde de suçsuzluklarını ispat edeceklerini dile getirdi.

Başkent Ankara’da toplu taşıma kullanan vatandaşların en çok şikayetçi olduğu konuların başında gelen ÖTA’ların trafikteki kural tanımaz tavırları ve eşkiyalıkları bir çok kez kameralara takılmıştı. Darp, cinayet ve tecavüz vakalarıyla sık sık gündeme gelen ÖTA‘lar ile ilgili vatandaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden bir adım bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here