Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Kızılay’da bulunan bütün üst geçitlerin bakım ve onarımlarının yapılmasına karar verdi.

Ankara’da her gün binlerce insanın kullandığı Kızılay’da bulunan üst geçitlerle ilgili Belediye Meclisi bir karar aldı. Uzun yıllardır vatandaşa hizmet veren üst geçitlerin bakım ve onarımlarının yapılması, bakım ve onarım yapılamayacak durumda olanların da kaldırılarak yerine yenisi yapılması kararı çıktı. Oy birliğiyle alınan kararın ardından çalışmalara kısa süre içerisinde başlanacağı öğrenildi.

Ankara‘nın merkezi durumunda olan ve her gün 2 milyondan fazla yaya trafiğinin yaşandığı Kızılay’da yoğun araç trafiği üst geçitlerin önemini arttırdı. Bu doğrultuda üst geçitlerin durumunu ele alan Belediye Meclisi, bakım ve onarım işleri için harekete geçti. Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle alınan karar ile kısa sürede başlaması beklenen tamirat ile üst geçitlerin hem daha sağlam olacağı hem de daha modern bir görüntüye sahip olacağı belirtildi.

Bunun dışında Belediye Meclisi ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile Suriyeli ve Türkmen aileler ve diğer göçmenlere ücretsiz patates ve soğan alınıp dağıtma kararı aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here