Osman Gökçek’in başkanı olduğu Türkiye Gençlik Federasyonu’nun referandumda evet kampanyasına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankaralılara teşekkür etti.

Geçtiğimiz gün Ankara Arena Spor Salonu’nda TÜGEF’in düzenlediği programa katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu, Beyaz TV’nin sahibi ve TÜGEF Başkanı Osman Gökçek’in, 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu sırada televizyonda canlı yayına katılarak darbeye karşı durulmasında gösterdiği kararlılıktan dolayı teşekkür etti. Gökçek’in şahsında Ankaralılara da darbe gecesi dik duruşlarından dolayı teşekkür eden Erdoğan, 15 Temmuz’da Ankara gençliğinin tarih yazdığını ifade etti.

Referandumla ilgili de açıklamalar yapan Erdoğan, ülkeye daha iyi hizmet edebilmek için yönetim sisteminin değiştirilmesinin şart olduğunu belirtti. Yeni sistemle beraber muhalefetin hükümetin icraatlerini engelleyemeyeceğini belirten Erdoğan’ın bu söylemi muhalefet partilerinin kendilerinin susturulmasının hedeflendiğini ve bu referandumla beraber muhalefet diye bir olgunun kalmayacağı iddialarını akıllara getirdi.

Referandumda hayır oyu kullanacak muhalefet partilerine seslenen Erdoğan, bunlar yeni gelecek sistemden değil milletten korkuyor ifadesi kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuştuğu programda çok sayıda AK Partili bakan ve milletvekili de ilk sıradaki yerlerini aldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here