Kentsel dönüşümle beraber hızlı bir kentleşme sürecine giren Ankara’da yeni yerleşim yerleri de hızla artmaya başladı. Bu doğrultuda aynı oranda alt yapı çalışmaları da devam ederken 8 ve 9 Mart tarihlerinde bazı bölgelere planlı bakım ve yeni hat çekilmesi nedeniyle elektrik verilemeyecek.

Başkent Elektrik Dağıtım tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 8 Mart Çarşamba günü Etimesgut, Gölbaşı, Sincan ilçelerine, 9 Mart Perşembe günü ise Şereflikoçhisar ve Etimesgut ilçelerinde bazı mahalle ve sokaklara elektrik verilemeyecek.

8 Mart Çarşamba günü Etimesgut ilçesinin Yukarıyurtçu mahallesine 13:00-15:00 arasında elektrik verilemeyecek. Sabah saatlerinde ise Gölbaşı’nın İkizce, Bahçelievler, Oyaca Akarsu, Karşıyaka ve Karaoğlan mahallerinde elektrik kesintileri yaşanacak. Yine sabah saatlerinde Sincan’a bağlı Çoğlu, Akıncılar, İlyakut ve Akçaören mahallerinde elektrik kesintileri yaşanacak.

9 Mart Perşembe günü ise, Etimesgut’un yeni yerleşim yerlerinden Yapracık, Aşağıyurtçu, Yukarıyurtçu ve Ballıkuyumcu mahallerinde sabah 09:00-11:00 saatlerin arasında elektrik verilemeyecek.

Şereflikoçhisar’ın ise hemen hemen bütün mahallerinde öğle saatlerinde elektrik kesintisi yaşanmaya devam edecek.

Planlı bakım ve kesinti çalışmaları yerine göre erken ya da geç bitebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir