Güvenpark‘taki dolmuş ve otobüs duraklarının yer altına alınması ile ilgili gelen tepkiler üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek referanduma gidilebileceğini söyledi.

Ankara’nın en yoğun bölgelerinden biri olan ve dolmuş, otobüs duraklarının üzerinde konuşlandığı Güvenpark’ta yapılması planlanan yeşil alan çalışması ve otobüs ile dolmuş duraklarının yer altına alınması ile ilgili gelen itirazlar üzerine Başkan Melih Gökçek Güvenpark’a sandık kurularak halka sorulabileceğini belirtti.

Keçiören Metrosu’nun Kızılay’a bağlanması çalışmasında kısa sürede Güvenpark çalışmalarını da bitireceklerini belirten Başkan Gökçek, yaklaşık 6 ayda Güvenpark’ın yeşillendirilerek, durakların yapılacak çok katlı otoparka alınacağını açıkladı.

Başkan Gökçek yapılacak bu çalışmaya neden itiraz edildiğini ve neden yargıya gidileceğine de mantıklı bir cevap isterken, TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi Başkanı Emre Sevim minibüslerin tamamen kaldırılmasını talep etti. Bunun uzun vadede olacak bir çalışma olduğunu; fakat şu an kaldırılırsa, Dikmen bölgesinde oturan vatandaşın Kızılay’dan nasıl ulaşım sağlayacağını soran Gökçek yanıt alamazken, bunun bir realite olmadığını belirtti.

Gerekli ulaşım ağının sağlandığı yerlerde bu tür çalışmaların yapıldığını sözlerine ekleyen Gökçek, ulaşım ağını sağlamadan bunun mümkün olmadığını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here