Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar’ın girişimiyle belediyeye 7 adet yeni araç alındı. Yeni alınan bu araçlarla beraber belediyeye ait araç sayısı 364’e yükseldi.

Halka daha iyi hizmet verebilmek için araç filosuna yenilerini ekleyen Yenimahalle Belediyesi 4 adet otobüs, 3 adet de kamyonet kattı. Satın alınan araçları inceledikten sonra kaptan koltuğuna oturan ve bir açıklama yapan Başkan Yaşar, Belediye’nin kendi işlerini devletten ek yardım almadan kendi araçlarıyla yaptığını ve araç kiralayarak gereksiz masraf yapmadıklarını belirten Başkan Yaşar, kendisinden önceki belediye başkanlarının belediyenin ihtiyacı olan araçları kiralık olarak temin ettiklerini ve bu kiralama bedelleriyle belediyenin zarara uğratıldığını belirtti. Ortalama 2 yıllık kiralama bedeli ile araç satın alınabileceğini gördüklerinde belediyenin araç filosunu artırmaya başladıklarını açıklayan Başkan Yaşar ilçeye araç kazandırmaya başladıklarını söyledi.

Yeni satın alınan araçlarla Yenimahalle Belediyesi çevresi ve İvedik Caddesi’nde tur atılarak Yenimahalle halkına tanıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir