Ankara’da trafik ve otopark derdi bir türlü bitmeyen bölgelerin başında gelen Kızılay’da vatandaşlar ve sürücüler isyan etti.

Paralı otoparkların kaldırılmasıyla beraber Kızılay’da daha çok sorun haline gelen araç parklarında sürücüler ve yayalar özellikle İzmir Caddesi’nde yol ortasına park edilen araçlardan oldukça şikayetçi. İzmir-1 Caddesi’nde 3 şerit ve tek yön olan yolun tek şeridinin taksi durağı olarak kullanılması nedeniyle daralan yolda tek şeride de araçların park etmesi nedeniyle özellikle mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde caddede aşırı trafik oluyor.

Polisin belirli aralıklarla caddeye park eden araçlara ceza yazdığını belirten vatandaşlar bunun bir çözüm olmadığını ertesi gün aynı sıkıntının devam ettiğini belirttiler. Caddedeki trafiğin sadece polisin ceza yazdığı gün normale döndüğünü, diğer günler aynı sıkıntının devam ettiğini belirten vatandaşlar yetkililerin daha sık denetim yapmaları gerektiğini ve bu soruna bir çözüm bulmaları gerektiğini belirttiler.

Taksicilerin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden aldıkları izinle belirli sayıda taksiyi yol kenarında tuttuklarını ve trafiğin asıl kaynağının orta şerite parkeden araçların oluşturduğu belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here