Yılbaşı gecesi İstanbul’daki ünlü eğlence mekanı Reina’ya gerçekleştirilen silahlı terör eyleminin ardından Ankara‘daki alkollü mekanlara Valilik kararıyla özel güvenlik bulundurma zorunluluğu getirildi.

İstanbul’daki saldırının ardından Ankara’da Valilik kararıyla gelen özel güvenlik bulundurma zorunluluğuna Kızılay çevresindeki alkollü işletmeler tepki gösterdi. İşlerinin zaten durgun olduğunu belirten Kızılay çevresindeki alkollü mekanlar bu kararın ardından daha da zor günler geçireceklerini belirttiler. Bu uygulamanın neden sadece Ankara’da uygulandığı sorusuna yanıt yarayan işletme sahipleri özel güvenlik getirmedeki tek kriterin mekanın alkollü olması mı diye soruyor. Ankara’nın gece hayatı canlı mekanların bulunduğu Sakarya Caddesi’ndeki bu işletme sahipleri aynı cadde üzerinde bulunan 5 katlı simitçinin bir terör hedefi olmayacağının garantisini kimin verebileceğini, uygulamanın sadece alkollü mekanlara yapılmasının bir yıldırma politikası olduğunu ve böyle giderse bir çok işletmenin kapısına kilit vuracağını belirten işletme sahipleri Ankara Valisi’nden görüşme talep etti.

Vali ile görüşmeyi başaramayan işletme sahipleri TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile görüşerek sıkıntılarının giderilmesi ve bir çözüme kavuşması için yardım talep ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here