Büyükşehir Belediye Meclisi, Kentpark AVM önü ile Podium AVM karşısında bulunan otopark alanlarının BELTAŞ tarafından işletilmesini kararlaştırdı. Karara CHP ve MHP ret oyu verdi.

Başkent’te daha önce Hacettepe Üniversitesi Sıhhiye Kampüsü, Altındağ Şehit Teğmen Kalmaz Caddesi, Necatibey Demirtepe Köprüsü yanı ile Ankara Yenihayat Mahallesi İlköğretim Okulu arkasındaki otopark alanlarının BELTAŞ A.Ş tarafından işletilmesini kararlaştıran Büyükşehir Belediye Meclisi bu kez de iki alışveriş merkezi için aynı kararı aldı. Meclis, Eskişehir Yolu üzerindeki Kentpark AVM önünde bulunan 82 araç kapasiteli ve Anadolu Bulvarı üzerindeki Podium AVM karşısında bulunan 183 araç kapasiteli açık otopark alanlarını araç başı günlük KDV dahil 2 TL üzerinden belediye şirketi BELTAŞ’ın işletmesine karar verdi. Gündeme ek gelen Başkanlık Yazısı’nda alanların Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi tarafından değerlendirilmesinin talep edildiği bu kapsamda İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’na görüş sorulduğu, İmar Dairesi’nin de UKOME kararı doğrultusunda geçici umumi otopark olarak değerlendirilmesini uygun bulduğu belirtildi. Meclisz oturumunda oy çokluğuyla geçen karara AK Parti grubu ‘evet’ verirken CHP ve MHP grubu ‘ret’ oyu kullandı. Geçen yıl kasım ayında ilk olarak Hacettepe otoparkını işletmeye başlayan BELTAŞ şirketinin faaliyetleri, Büyükşehir Belediyesi’nin otopark konusunda standart bir model oluşturmaya çalıştığı şeklinde yorumlanmıştı.

Öte yandan Büyükşehir Meclisi, Ankara’da alt yapı çalışması için kazı yapan şirketlere yeni yaptırım kararı aldı. Tüm parti gruplarının oy birliği ile alınan karara göre; 12 metrenin üzerinde olan yollarda telekomünikasyon imalatları dışındaki tüm altyapı çalışmaları sırasında kazılan alanların haricinde iş makinelerinin vermiş olduğu zararlar da ilgili şirket tarafından karşılanacak. Meclis ayrıca Nallıhan Sarıyar hattında iki adet, Nallıhan Çayırhan arasında bir adet, Nallıhan ile Ankara arasında da 6 adet özel toplu taşıma aracı çalışmasına ilişkin ihaleye çıkılmasını oy birliğiyle kabul etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here