Siteler’de mobilya yüklü bir kamyonet kaynak makinesi ile tamir edildiği sırada alev aldı. Çevredekilerin uyarısı ile aracının yandığını fark eden sürücünün müdahalesi yetersiz kalınca alev topuna dönen kamyoneti itfaiye söndürdü.

Altındağ Ulubey Mahallesi 861/1 Sokak’ta bulunan Hüseyin Kılıçaslan’a ait mobilya yüklü 06 KOC 82 plakalı kamyonet, kaynak yapıldığı sırada sıçrayan kıvılcım nedeniyle alev aldı. Kısa sürede büyüyen alevler tüm kamyoneti sardı. Yangını gören çevredeki vatandaşlar, itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, anında müdahalede bulunarak yangını söndürdü. İtfaiye erleri, yangın dolayısıyla kopan elektrik tellerinden uzak durmaları konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. Ekipler, yangının söndürülmesinin ardından bir süre daha soğutma çalışmalarına devam etti. Çevredeki vatandaşlar da yanan kamyoneti meraklı gözlerle izledi.

Olayı anlatan kamyonet sahibi Kılıçaslan, “Arabamızın tamponu kırılmıştı. Onu kaynak yaparken bir anda tutuştu. Kapaklar kapalıydı, yangını fark etmedik. Kapağı açtığımızda alevler büyümüştü. İçinde mobilya yüklüydü. Alttan biz kaynak yapıyorduk, duman çıkınca bağırdılar, ‘Arabadan duman çıkıyor’ diye. Açtık kapağı tamamen tutuşmuştu. Müdahale ettim ama yetersiz kaldım” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here