Düzensiz dizilime sahip dişlerin düzelmesi ve güzel bir görüntüye kavuşması için uygulanan bir tedavi yöntemi olan diş teli tedavisinde telin dişlerde kalma süresi tamamen dişlerin durumuna ve doktorun görüşüne bağlıdır. Düzenli yapılacak kontrollerle doktorunuz diş telinin ne zaman çıkacağı hakkında net bilgiyi sizlerle paylaşacaktır.

Doktor rehberi vasıtasıyla elde edilen bilgilere göre çapraşık ve düzensiz dizilimden rahatsız olanların daha düzgün bir görünüme sahip olmak için başvurduğu diş teli tedavisinde kullanılan aparata da diş teli denir. Diş teli tedavisinde dişe öncelikle braket denilen kare şeklinde aparatlar takılır. Bu braketlere takılan ark telleri ile de tedavi sürecine başlanmış olur. Ark tellerinin braketlere uyguladığı baskı ile dişlerin düzenli bir dizilime sahip olması sağlanır. Dişlerdeki bozukluğun durumuna göre tedavi süresi değiştiği gibi, yine dişlerin durumuna göre tedavide kullanılan malzemelerde de farklılıklar olabilir.

Acısız ve ağrısız bir tedavi yöntemi olan diş teli tedavisinde sanıldığı gibi teller dişlere değil, dişlere yapıştırılan braketlere yerleştirilir. Bu braketlerde yapışkan bir yapıya sahip olduğu için dişlerde delik açmak ya da acılık başka bir tedavi yöntemine gerek kalmaktadır. Fakat dişlerin yapısına ve durumuna göre tedavi öncesi bazı dişlerin çekilmesi ya da tedavi edilmesi gerekebilir.

Bu tedaviyi araştıranlar diş teli fiyatı hakkında net bilgi bulmaya çalışsa da internet üzerinden bir rakama ulaşmaları çok mümkün değil; çünkü diş teli fiyatı doktoruna, hastanesine göre değişebilmektedir. Sizler de diş teli fiyatı ile ilgili en doğru fiyatı hastane ya da doktorunuzla görüşerek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.