Son yerel seçimlerde Alper Taşdelen‘in başkan olmasıyla adeta şaha kalkan Çankaya Belediyesi çalışmalarını son hızıyla sürdürüyor.

Sosyal medyayı da aktif olarak kullanan ve yaptıkları her faaliyeti anında duyuran Çankaya Belediyesi 2016 yılı içerisinde 16 yeni park hedefini açıkladı. 15 farklı mahalle için 16 yeni park projesini tamamlayan Belediye, parklarının yerlerinin de hazır olduğunu belirtti. Parkları sıradanlıktan çıkartacağını belirten Başkan Taşdelen, parkların birer yaşam olanı olarak kurulacağını söyledi.

Başkan olduğu son 2 yılıda 25 yeni park alanı yapan Taşdelen yönetimindeki Çankaya Belediyesi, bakım ve onarım isteyen yüzlerce parka da gerekli düzenlemeyi yaptıklarını söyledi. Çankaya bölgesinde yeşil alanı arttırmaya devam eden Belediye, 2016 yılının sonunda ilçede 91 bin 259 metrekare park alanı olacağını açıkladı ve bu parkların sıradan parklar gibi olmayacağı belirtildi.

Ata, İşçi Blokları, Şehit Cengiz Karaca, Oran, Mürsel Uluç, Dodurga, Öveçler, Koru, Hilal, Çayyolu, Ümitköy, Yaşamkent, Mustafa Kemal ve Akpınar Mahallelerine birer, Huzur Mahallesi’ne ise iki yeni park yapılacağını belirten Başkan Taşdelen bölgeyi kalkındarmaya ve yaşam alanlarını düzenlemeye devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here