Son dönemlerde yaptığı ani çıkışlarla AK Parti çevresinden büyük tepkiler toplayan Başbakan eski yardımcısı Bülent Arınç, Ankara’daki hain saldırının ardından yayınladığı mesajda yine tepki çekecek açıklamalarda bulundu.

Yaptığı açıklamalar nedeniyle AK Parti içinden büyük tepkiler toplayan Bülent Arınç son olarak CNN Türk’te katıldığı programda söylediği sözler nedeniyle büyük tepki toplamış AK Parti’ye yakın gazeteciler Bülent Arınç’a ağır ithamlarda bulunmuştu. Durumdan rahatsızlığını dile getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le görüşme talep etmiş ve görüşmenin hemen ardından Gül, Bülent Arınç’la görüşmüştü. Ardı ardına gelen bu görüşmelere yorum olarak Erdoğan’ın Gül’den Arınç’la görüşmesini istediği anlamı çıkmış ve bunu da reddeden gelişmeler yaşanmamıştı.

Bu olayların ardından bir süre sessizliğini koruyan Arınç, geçtiğimiz akşam Ankara’da gerçekleştirilen ve 28 vatandaşımızın şehit olduğu hain terör saldırısının ardından Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Yayınladığı uzun mesajda terörü lanetleyen Arınç, sorumluların istifa etmesi gerektiği mesajını da verdi. Arınç’ın sorumlular istifa etmeli mesajı AK Parti içerisinde yine büyük tepkilere neden oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here