TRT1’de hafızalarda kalıcı bir iz bırakan sahnelerde imzasını taşıyan Payitaht Abdülhamid dizisinin yönetmenlik koltuğunda oturan Doğan Ümit Karaca ayrılma kararı alırken yerine hangi ismin geleceği kesinliğe kavuştu. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde kayda değer transfer haberi açıklanıp yılların eskitemediği oyuncu Altan Erkekli’nin Payitaht Abdülhamid hanesine eklenerek Ernest Cassel karakterini oynayacağı dizi severleri heyecanlandırmıştı.

 

Bu gelişmenin hemen arkasından Payitaht Abdülhamid dizisinin hatrı sayılır bir sükse yakalamasına katkı sağlayan yönetmen Doğan Ümit Karaca’nın, TRT1 kanalında ekran yolculuğunda yürümeye başlayacak Barbaros isimli dizi projesinin başına geçtiği öğrenildi.

Payitaht Abdülhamid projesinin yönetmenliğini şimdiden itibaren Şevki Es’ın devraldığının bilgisine ulaşılırken, diziden ayrılmak durumunda kalan Doğan Ümit Karaca’nın da Engin Altan ve Ulaş Tuna Astepe ikilisini aynı çatı altında buluşturan Barbaros dizisinin çekimleri için sıkı bir hazırlık sürecinden geçtiği bilgisi verildi. 

İşte, Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni yönetmeni Şevki Es!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.