Basında Cübbeli Hoca olarak bilinen İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluştu.

Oda TV’nin haberine göre son günlerde basında da geniş yer bulan İsmailağa Cemaati‘nin Beykoz Çavuşbaşı’nda yaptırdığı  Mahmud Efendi Külliyesi, orman arazisine yapıldığı gerekçesiyle yıkılmıştı. Külliye’ye yıkım kararı alınması ve cemaatin kendi içinde gruplaşması üzerine Cübbeli Mahmut Hoca devlet kanadında yer aldığını belirten söylemlerde bulunmuştu. Daha önce muhalif olmasıyla bilinen Mahmut Hoca’nın son aylardaki hükümet tarafını tutan söylemleri dikkatleri çekerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tam da Külliye tartışmalarının sürdüğü esnada böyle bir görüşme yapması kulisleri hareketlendirdi.

cubbeli_erdogan

Külliye tartışmalarının ve yıkım kararının da görüşüldüğü toplantıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı kanadı resmi bir açıklama yapılmazken Cübbeli Ahmet Hoca’nın sosyal medya hesaplarından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “İslam coğrafyasında yaşanan sorunlar ile alâkalı konularda cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendi ile istişare ettiler” sözlerine yer verildi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here