AK Parti‘nin kurucu isimlerinin son günlerde AK Parti’yi ve hükümeti eleştiren yorumlarının ardından bugün Ankara’da sürpriz bir görüşme gerçekleştirildi.

AK Parti’nin kurucu isimleri arasında yer alan ve Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı ve son olarak Cumhurbaşkanlığı yaparak siyasi olarak dinlenmeye geçen Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan bugün Beştepe’de 3 saatlik bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin detayları açıklanmazken tercih edilen zaman kulislerin hareketlenmesine neden oldu.

Son günlerde önce Bülent Arınç, ardından da Hüseyin Çelik’in basına verdikleri demeç ve röportajlarda hem partiyi hem de Recep Tayyip Erdoğan‘ı eleştirmesi basında büyük yankı yaparken tam da parti içindeki aykırı seslerin yükselmeye başladığı bir dönemde böyle bir görüşmenin yapılması zamanlamanın manidar olduğu yorumlarının yapılmasına neden oldu.

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün özellikle Cumhurbaşkanlığı döneminde, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile ters düşmeleri; fakat her seferinde Erdoğan’ın galip gelmesi bir çok kesim tarafından Gül’ün mağlubiyeti olarak yorumlanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here