Türkiye’de son aylarda artan PKK ve IŞİD terör örgütünün eylemlerinin ardından bu sefer DHKP-C terör örgütü üyelerinin eylem hazırlığı içerisinde olduğu bilgisi emniyet birimlerine geçildi.

Geçtiğimiz günlerden Yunanistan’dan Türkiye’ye giriş yaptığı düşünülen ve Aydın’ın Söke ilçesinde yakalanan iki DHKP-C’li terörist İsmail Akkol ve Fadik Adiyaman’ın sorgusunda elde edilen bilgilere göre 2 DHKP-C’li terörist daha Türkiye’ye giriş yaptı ve önemli devlet kurumlarına ülkeyi sarsacak saldırı planları yapıyorlar.

Sahte kimliklerle Türkiye’ye giriş yaptıkları belirlenen iki terörist Şerif Ertunç ve Bülent Karpat’ın Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Adalet Bakanlığı, İstanbul ve Ankara Emniyet müdürlükleri gibi devletin önemli noktalarına eylem hazırlığı içerisinde oldukları belirlendi. Ülkeye giriş yaparken yanlarında çok sayıda mühimmat, roketatar, uzun namlulu silahlar ve patlayıcılar olduğu belirtilen teröristlerin devletin güvenliğini sarsmak, huzur ve düzeni bozmak için eylem hazırlığı içerisinde olduğu istihbarat birimlerine bilgi notu olarak geçildi.

Teröristlerin fotoğraflarını da yayınlayan emniyet, bu kişileri görmeleri halinde acil olarak emniyet birimlerine haber verilmesini istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here