Hızla artan nüfusla doğru orantıda trafiğe çıkan araç sayısındaki artış nedeniyle her geçen gün trafiği çile olmaya başlayan Ankara’da Başkan Melih Gökçek 7 yeni yol projesini anlattı.

Ankara‘daki trafiği rahatlatmak ve ulaşımı daha kolay hale getirebilmek için ODTÜ arazisinin altından geçecek yol da dahil olmak üzere toplamda 7 yenil yol projesi hayata geçirilecek. Toplamda 27.5 kilometre olacak yeni yol çalışmalarının Aralık ayında başlayacağını ve yaklaşık 4 ayda bitirmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Gökçek ODTÜ arazisinde yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle mecburen tünel sistemini hayata geçireceklerini belirtti.

Eskişehir Yolu üzerinde yapımına devam edilen Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü’nün hayata geçmesiyle beraber artacak trafik yoğunluğunu da dikkate alarak böyle bir projeye giriştiklerini belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, insanlara araba alma diyemeyeceklerine göre trafiği rahatlatmak için projeler yapmalarının zorunlu olduğunu dile getirdi.

Şehrin yeni projelerle farklı bölgelere kayarak genişlemesi nedeniyle bu yeni yerleşim alanlarının nüfusunun hızla artması nedeniyle oluşan trafik yoğunluğunun önüne geçebilmek için yeni açılacak yolların alt geçit, U dönüşleri ve köprülerle rahatlatılması planlanmakta.

Başkan Gökçek yaptıkları projeleri mahkemeye vererek yürütmeyi durdurma kararı alan derneklerin de yanlış yaptığını dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here