Ankara’da villaları gözlerine kestiren hırsızlar drone ile keşif yaptı. Soygun için girdikleri iki evden 4 milyon değerinde ziynet eşyası ve yaklaşık 700 bin liralık para çaldılar. Polisin kurduğu özel ekiple 32 kilometrelik mesafede teknik takibe alınan hırsızlar kıskıvrak yakalandı.

Gözlerine kestirdikleri villaları dronla kontrol ettiler. İki evden 4 milyon değerinde ziynet eşyası çaldılar. Polis tarafından yakalandılar. Soyguna plakasız motorla gelen hırsızlar alarm sistemini devre dışı bıraktı. İki evden 4 milyon değerinde ziynet eşyası ve yaklaşık 660 bin lira para çaldı. Evden ayrılırken güvenlik kameralarının kayıt sistemlerini de yanlarında götürdüler.

223 kameradan şüpheli araçlar ve kişiler adım adım izlendi…
Hırsızların 11 suç kaydı bulunan Serkan Y. Ve 23 suç kaydı bulunan Ali T. Olduğu belirlendi. Çaldıkları dövizleri bozdurdukları anlarda güvenlik kameralarına yansıdı. Polis Serkan Y.’nin kaldığı eve baskın yaptı.

Yapılan aramada yüklü miktarda para ve ziynet eşyası bulundu. Serkan Y. Emniyet sorgusunda, çaldığı eşyaları ablasının evinde sakladığını itiraf etti.

Abla Gülcan B’nin evinin bahçesinde yapılan kazıda poşet ve çanta içerisine gizlenmiş diğer çalıntı paralar ve ziynet eşyaları bulundu. Hırsızlık olayına karıştığı belirlenen 6 kişi emniyet işlemlerinin ardından savcılığa gönderildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here