Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda final heyecanı Başkent Ankara’da yaşanacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi ise A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın önemli destekçileri arasında yer alıyor.

Başarıdan başarıya koşarak uluslararası platformlarda Türk Bayrağı’nı göndere çektiren A Milli Kadın Voleybol Takımı, 23 Ağustos-8 Eylül tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek olan “2019 CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası Final Maçları”nda mücadele edecek.

Başkent’in ev sahipliği yapacağı şampiyonanın 23 Ağustos Cuma günü gerçekleşecek açılış karşılaşmasına, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katılacak.

BÜYÜKŞEHİR’DEN MİLLİ TAKIMA DESTEK

Sırasıyla Yunanistan, Finlandiya, Bulgaristan, Fransa ve Sırbistan ile final maçları yapacak olan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın, bu uluslararası heyecanına Ankara Büyükşehir Belediyesi de ortak oluyor.

Final maçlarının yapılacağı Ankara Spor Salonu’nun güvenliği Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ANFA güvenlik personeli tarafından sağlanacak. Final maçları boyunca A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın önemli destekçileri arasında yer alacak olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, şampiyonanın tanıtımına da katkı sağlayacak.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜCRETSİZ ULAŞIM

Şampiyonanın tanıtımını şehrin dört bir yanındaki kent ekranları aracılığıyla duyuracak olan Büyükşehir Belediyesi, maçları izlemek isteyen vatandaşlara da ulaşım imkanı sağlayacak.
ANKAMALL Alışveriş Merkezi önünden hareket edecek olan EGO servisleri ile vatandaşlar maçların yapılacağı Ankara Spor Salonu’na ücretsiz olarak taşınacak.

Dünyanın dört bir yanından gelen sporseverleri ağırlayacak olan Ankara Spor Salonu’nun temizliğini de yapacak olan Büyükşehir Belediyesi, asfalt, çevre düzenlemesi ve bakım çalışmalarını da büyük bir titizlikle gerçekleştirdi.

İLK MAÇ YUNANİSTAN İLE

Serinin ilk maçında, 23 Ağustos Cuma günü saat 20.00’da Yunanistan ile karşılaşacak olan Filenin Sultanları, 24 Ağustos’ta Finlandiya, 26 Ağustos’ta Bulgaristan, 28 Ağustos’ta Fransa ve 29 Ağustos’ta ise Sırbistan ile karşılaşacak.

Grup müsabakalarının sona ermesinin ardından 1-8 Eylül tarihleri arasında finaller de Başkent’te oynanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here