Geçtiğimiz aylarda Öğretmen Halil Serkan Öz’ün kalp krizi geçirerek ölmesinin ardından Yalova Valisi Selim Cebiroğlu hakkında attığı tweetler nedeniyle Cem Yılmaz’ın 2 yıla kadar hapsi isteniyor.

Geçtiğimiz yıl Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ziyaret ettiği bir okulda kılık kıyafetini beğenmediği öğretmen Halil Serkan Öz’ü sınıftan atmış ve valiyle öğretmen arasında tartışma yaşanmıştı. Yaşanan olay nedeniyle Eğitim Sen üyelerinin düzenlediği yürüyüşe katılan ve yürüyüş esnasında kalp krizi geçirerek hayata veda eden Serkan Öz‘ün ardından ünlü komedyen Cem Yılmaz tepkisini sosyal medyadan göstermiş ve Yalova Valisi Cebiroğlu’nu makamını kullanarak insanları ezdiği için eleştiride bulunmuştu.

Öğretmenin vefatının ardından bir çok kişi Vali Cebiroğlu’nu eleştiren mesajlar yazmış ve tepkilerini dile getirmişlerdi. Cebiroğlu, eleştirenler arasından Cem Yılmaz’ı seçerek kamu görevlisine hakaretten dava açtı. Kendisinin ünlü biri olduğunu ve attığı mesajlarla toplum nezdinde küçük düşürüldüğünü belirten Vali, hakaret davası da açacağını açıkladı.

Haberin duyulmasının ardından binlerce kişi Cem Yılmaz‘a destek mesajları atarken, Yılmaz hakaret etmediğini eleştiri hakkını kullandığını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here