Geçtiğimiz gece Ankara‘da bir fotoğraf stüdyosuna saldıran grup, olay yeri inceleme polisinin geldiği esnada tekrar gelerek dehşet saçtı.

Geçtiğimiz gece Altındağ İlçesi’nin Karapürçek semtindeki bir fotoğraf stüdyosuna silahla saldıran saldırganlar işyerine maddi hasar verdikten sonra olay yerinden kaçtı. Durumun 155 Polis İmdat Hattı’nın aranarak ihbar edilmesinin ardından iş yerine olay yeri inceleme ekipleri geldi. Bu esnada işyerine tekrar dönen saldırganlar etrafa ve polise ateş açarak olay yerinden hızla uzaklaştı. Çatışma esnasında yaralanan 44 yaşındaki polis memuru hemen Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan polis memuru şehit olurken, emniyet birimleri saldırganları yakalamak için harekete geçti.

Olay yerindeki saldırılarını 06 RDS 95 plakalı araçla yapan ve yine bu araçla olay yerinden kaçan saldırganların bulmak için çalışmalar sürerken, araç olay yerine yakın bir yerde terkedilmiş olarak bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here