Ankara’da Belko Air ile Havaş’ın yolcu taşıdığı Esenboğa Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki hatta artık EGO otobüsleri de hizmet verecek. Büyükşehir Belediyesi’nin konuyla ilgili yeni bir çalışma başlattığı öğrenildi.

Vatandaşın havalimanına daha ucuz ve konforlu bir şekilde ulaşmasını amaçlayan çalışma kapsamında Ankaralılar bu hatta hizmete girecek olan EGO otobüslerine Ankarakart ile binebilecek. EGO ile havalimanına ulaşımda tek yön seyahat ücreti 3 TL olarak planlanıyor. EGO, 6 yıl önce havalimanına 442 numaralı otobüsle yolcu taşıyordu.

İKİ FİRMA 11 TL’YE TAŞIYOR

2013’te yapılan ihale ile havalimanına ulaşım hizmeti 10 yıl süreyle Belko Air firmasına verilmişti. 11 TL’ye Esenboğa-AŞTİ-Kızılay arasında yolcu taşıyan Belko’nun yanı sıra Havaş da aynı fiyata AŞTİ-Esenboğa hattında hizlet veriyor. EGO’nun Esenboğa seferlerine başlamasının ardından ‘Belko Air kalkacak mı’ sorusu da akıllara geldi.

Büyükşehir Belediyesi, 13 Mayıs’ta “Sözleşmenin 10 yıl süreli olarak yapılması nedeniyle, EGO otobüsleri ile yeni bir hat açılması şu an için mümkün değildir” açıklamasını yapmıştı.

ankara bebek spa merkezi ile bebeklerinizin huzur bulmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ankara pilates adresine de göz atmanızda fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here