Geçtiğimiz gün Diyanet İşleri Başkanlığı Fetva sitesinde sorulan bir soruya verilen cevap büyük tartışmalara neden olmuş ve binlerce kişi Diyanet’e Twitter’dan tepki göstermişti. Gelen tepkiler üzerine önce sorulan soruyu ve cevabı yayından kaldıran Başkanlık şimdi de fetva sitesini komple kapattı.

Dün fetva sitesinde sorulan ensest bir soruya skandal cevap vererek binlerce kişinin tepkisini çeken Diyanet İşleri Başkanlığı gelen tepkiler üzerine soruyu ve cevabı sitesinden kaldırmış hemen ardından da yazılı bir basın açıklaması yapmıştı. Din İşleri Yüksek Kurulu’nun böyle bir fetva vermediğini söyleyen Diyanet yetkilileri, istismarların önüne geçmek için Dini Soruları Cevaplandırma Platformu’nu kapattıklarını belirttiler. Sorulan soruyla ilgili de açıklama yapan Diyanet, sorunun kendisini vatandaş yerine koyan kişiler tarafından kasıtlı olarak sorulduğunu belirtti.

Yapılan haberlerle ilgili de yasal süreci başlatacaklarını belirten Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından böyle bir fetvanın verilmediğini açıkladı.

Sitede yayınlanan soru ve cevabın kasıtlı yapıldığını, web sitesinin son günlerde saldırıya uğradığını ve olayla bağlantısı olan kişilerin tespit edilerek mahkemeye verileceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.