Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağlılarla bir araya gelmeyi sürdürüyor. Altındağlılarla sık sık mahalle toplantısı gerçekleştiren Başkan Tiryaki, 29 Ekim Şair Baki Kültür Merkezi’nde 600 kişi ile bir araya geldi.

“Altındağ çok değişti. Altındağ eski Altındağ değil.”
Başkan Tiryaki, halkın isteklerine he zaman önem verdiklerini belirterek mahalle toplantılarını 10 yılı aşkın bir süredir gerçekleştirdiklerini söyledi. Uyguladıkları “Değişim Yönetimi” modeli ile Altındağ’da komple bir değişim ve dönüşüm yaşandığından bahseden Başkan Tiryaki, göreve ilk geldiğinde Altındağ’ın bu noktaya geleceğini kendisinin de tahmin etmediğini, ancak bunun için gece gündüz çok çalıştıklarını ifade etti.

Altındağ’a çok sayıda park, spor tesisi, kültür merkezi, okul, sağlık merkezi, pazar alanı ve kütüphane yaptıklarına dikkat çeken Başkan Tiryaki, sadece fiziki değil, zihinsel bir değişim için de büyük gayret gösterdiklerini söyleyerek şöyle devam etti.

“Komşunuzun çocuğu ile de ilgilenin”
“Eğer mahallenizde yaşayan bir çocuğunun çorabı yoksa, eğer komşunuzun çocuğu uyuşturucu kullanıyorsa, siz güzel, pahalı, lüks evlerde oturmuşsunuz neye yarar. Sadece kendi çocuğunuzla ilgilenmek, onu kurtarmak yetmez, komşununun çocuğu ile de ilgilenmediğimiz sürece, toplumdaki sorunları çözemeyiz. O nedenle yaşam boyu eğitim çalışmalarını çok önemsiyoruz”

Altındağ’a 30’dan fazla yeni okulun yapıldığına da dikkat çeken Başkan Tiryaki, çocukların kültürle, sanatla, sporla yetişmesi gerektiğini, annelere de bu konuda çok iş düştüğünü söyledi.

Toplantının ardından, Altındağlılarla bol bol fotoğraf çektiren Başkan Tiryaki, kendisine özel olarak iletilen taleplerle de tek tek ilgilendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here