Optik cam ve hammadde üretiminde dünyanın lider üreticilerinden biri olarak öne çıkan Seiko Optik’in göz sağlığının önemine dikkat çekmek için başlattığı ‘Gözümün Değeri’ projesinin üçüncü ayağı 3-4 Kasım’da, Ankara’nın premium alışveriş merkezi Kentpark’ta gerçekleşecek.

Seiko Optik’in, Türkiye genelinde göz sağlığı ve gözlük kullanımı konusuna dikkat çekmeyi amaçladığı ve toplum bilinçlenmesine yönelik başlattığı ‘Gözümün Değeri’ projesi geçtiğimiz Mart ayında Trabzon’da başladı. Trabzon’da, 2 günde toplam 300 kişinin deneyimlediği projenin, ikinci etkinliği Antalya’da gerçekleşti. Antalya’da da 317 kişinin katılımıyla yoğun ilgi gören proje, üçüncü olarak Ankara’nın premium alışveriş merkezi Kentpark AVM’de Ankaralılarla buluşuyor.

Gözünüzün değerini biliyor musunuz?

Türkiye’de üretim merkezi kuran ve faaliyetlerini arttıran Seiko Optik Türkiye, kullanıcıların bilinçlenmesi için de çalışmalar yürütüyor. Marka, Ankara Kentpark AVM’de etkinlik alanı üzerine konumlandırılan 4 m²’lik özel alanda katılımcılara ‘Karanlık Oda’ deneyimi yaşatacak. Katılımın ücretsiz olacağı etkinlikte katılımcılardan, karanlık odada verilen görevleri tamamlaması istenecek. Seiko Optik, bu proje ile karanlık bir alanda en basit gündelik aktiviteleri yapmanın nasıl da zorlaştığının altını çizmeyi ve göz sağlığının önemine dikkat çekerek, farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Proje kapsamında düzenlenen ‘Karanlık Oda’ etkinlikleriyle görme yetisinin insan hayatındaki önemine vurgu yapan marka, projeyi diğer şehirlere de taşıyarak, daha çok kişiye ulaştırmayı ve göz sağlığı ile ilgili toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Farklı ihtiyaçlara ve yaşam şekillerine göre mercekler geliştiren, üretimin her aşamasında büyük bir hassasiyet ve özenle hareket eden Seiko Optik, yüzyıldan uzun bir süredir optik sektöründe çığır açan yeniliklere imza atıyor. Japonya’da 1881 yılında kurulan marka, bugün Almanya’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Yakın Doğu’ya 50’den fazla ülkeye hizmet veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here