Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olduğu dönemde Çiftlik arazisi üzerine Başbakanlık Konutu olarak inşaatına başlanan ve sit alanı olduğu gerekçesiyle büyük tartışmalara neden olan yeni adıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin çevre düzenlemesi devam ediyor.

Çiftlik arazisi üzerine yapıldığı gerekçesiyle mahkemeye verilen ve ormanın içerisindeki bir çok ağacın kesilerek Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve hizmet binası inşaatıyla ilgili mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı vermesine rağmen inşaatın devam etmesi nedeniyle de tartışmalara neden olmuş ve hukukun çiğnendiği bir çok aydın ve gazeteci tarafından köşe yazılarıyla belirtilmişti.

Büyük tartışmalar eşliğinde inşaatı bitirilen ve Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasıyla beraber Çankaya Köşkü’nün Başbakanlık Konutu olup, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi adını alan sarayın çevre düzenlemesi de Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaya devam ediliyor. Bugün Cumhurbaşkanlığı güzergahını kullanan sürücüler, yolu ikiye bölen orta refüjde gördükleri karşısında oldukça şaşırdı. Ağaç gibi dikilen; fakat ağaç mı yoksa dekoratif tahta mı olduğu anlaşılmayan nesneler karşısında oldukça şaşkınlık yaşandı. Cumhurbaşkanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bir açıklama yapılmaması nedeniyle de dikilen nesnelerin ağaçsa ne tür bir ağaç olduğu bilinemedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here