Pursaklar Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 3. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali’nin finalinde podyuma çıkan 178 kedi içerisinde Ankara Kedisi olan Pamuk birinci olup sahibine Balkan Turu kazandırdı.

Pursaklar Belediyesi Abdurrahim Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Yurt dışından ve yurt içinden 200 kedinin kayıt yaptırdığı yarışmada 178 kedi podyuma çıktı. Rukiye Söğüt isimli yarışmacının kedisi Pamuk birinci olarak sahibine Balkan Turu, kendisi için de mama kazandırdı. 7’den 77’ye herkesin yoğun ilgi gösterdiği yarışmada birbirinden güzel kediler hem hakemler hem de davetliler önünde hünerlerini sergiledi. Programa AK Parti Milletvekilleri Orhan Yeğin, Emrullah İşler, Nevzat Ceylan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Belediye Başkanı Selçuk Çetin, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Jürilerin değerlendirmesine göre 3. Uluslararası Pursaklar Kedi Güzellik Festivali’nde birinci olan Rukiye Söğüt’ün kedisi Pamuk sahibine Balkan Turu, ikinci olan Fadime Aydın’ın kedisi Pascal sahibine Antalya Tatili, üçüncü olan Yunus Başıbüyük’ün kedisi Herkül ise sahibine Karadeniz Turu kazandırdı. En sevimli yavru kedi olan Türkan isimli kedi ise Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna yaptığı konuşmada programda bulunmaktan dolayı memnun olduğunu belirtip, hayvan sevgisine vurgu yapıp şu mesajları verdi: “Tebessüm Şehri Pursaklar’ımıza böyle güzel bir etkinlik yakışır. Benim de bir kedim vardı. 8 Nisan 1968’de vefat ettiğinde ona cenaze merasimi düzenlemiştik. Ailenin bir parçası gibiydi. Çok üzülmüştüm. Kedi sevgisi ayrı bir güzelliktir. Hayvanların pet shoplarda satılmasını uygun görmüyorum. Kedi sever kardeşlerimizi tebrik ediyorum.”

Ödül töreninde konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin “Amacımız nesli tükenme tehlikesinde olan Ankara Kedisine sahip çıkmak, bunu dünyaya tanıtmak ve hayvan sevgisini, merhameti, şefkati teşvik etmektir. Bizler televizyonlarda, gazetelerde kedilere işkence edildiği haberlerin görmek istemiyoruz. Bu tür güzel etkinliklerin haberini görmek ve herkesi hayvan sevgisine teşvik etmek istiyoruz. Yaptığımız projelerle toplumun tüm kesimlerinin gönlüne dokunuyoruz” dedi. Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara da yaptığı konuşmada böyle bir etkinlik ve duyarlılıktan dolayı Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e teşekkür etti. Yarışmanın sonunda dereceye girenleri ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here