Ankara‘da yılbaşı öncesi 2 canlı bomba yakalandı. Alınan bilgiye göre yılbaşında Ankara’yı kana bulamaya hazırlanan 2 IŞİD militanı yapılan operasyonla bomba düzenekleri ile beraber yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince Mamak’ta yapılan operasyonda Türk olduğu açıklanan ve yılbaşı için kanlı eylem hazırlığı içerisinde olduğu öğrenilen 2 IŞİD militanı yakalandı. İsimlerinin M.Ç. ve A.Y. olduğu öğrenilen 2 Türk IŞİD militanının Ankara’nın merkezi olan Kızılay’da bomba patlatmaya hazırlandıkları öğrenildi. Yapılan takipte iki militanın daha önce Kızılay AVM‘de keşif amacıyla gezdikleri ortaya çıktı.

Operasyonla ilgili açıklama yapan Ankara Valiliği, 2 IŞİD militanının Ankara’nın çeşitli yerlerinde keşif yaptıkları ve yılbaşı için canlı bomba eylemi hazırlığı içerisinde oldukları belirtildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yürüttüğü operasyonda 2 adet canlı bomba yeleği ve bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Valilik olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü ve operasyonların devam edeceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here