Fazla dozda performans artırıcı ilaç alınca hastanelik oldu
Fazla dozda performans artırıcı ilaç alınca hastanelik oldu

Yoğun bakıma kaldırılan adamın görme bozukluğu yaşadığı ve gözünün önüne az kalsın “bir perde çekildiği” açıklama edildi.

Tıp dünyasının önemli dergilerinden Retinal Cases & Brief Reports’ta bulunan bir araştırma, İngiltere’de fazla dozda viagra sanki hap alan bir adamın hastanelik olduğunu ve vücudunda hiç umulmayan bir organında sorun yaşandığını ortaya çıkardı.

İngiliz basınında da yer alan haber Mount Sinai Health System’de görevli bilim insanlarının araştırmalarına dayandırıldı. Araştırmayı yürüten Dr. Richard Rosen, “Insanlar daha çok hap almanın kendilerini daha sağlıklı kılacağına inanıyor. Lakin bu reel değil. Aşırı dozda ilaç elde etmek çok zararlı ve yaşanan bu durum bunun doğruluğunu gözler önüne seriyor” dedi.

Rosen, 31 yaşındaki bir adamın hastaneye geldiğini ve bakış açısında bozukluk olduğunu söylediğini dile getirdi. Rosen, “Görme sorunu yaşadığını ve her şeyi kırmızı bir perde peşinde gördüğünü söyledi. Rosen, “İncelemelerimiz sonucunda fazla dozda “performans artırıcı” hap aldığını öğrendik. Fazla dozda viagra sözde ilaç aldığı için hastanın retinasının yapısına bir tesir olduğunu tespit ettik. Doktorlarımız bu nesil ilaçların hücrelerde değişikliğe sebep olduğunu ve bu sebeple görüntü açısını bozduğunu fark etti” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here