Yılbaşına girmeye hazırlandığımız şu günlerde soğuk havalar yurt genelinde iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı. Meteoroloji yetkililerinin yaptığı uyarılara da bakacak olursak hava sıcaklıkları 5 ile 10 derece arası düşecek ve kar yağışı etkili olacak.

İşte bu soğuk havalarda bizim için en önemlisi kendimizi soğuğa karşı korumak ve cilt bakımımızı doğru yapmak. Bu soğuk havalarda yüzümüzü ve ellerimizi korumazsak hem kuruluk olacaktır hem de soğuk nedeniyle çatlaklar ve gerilme olacaktır. Bu durumlardan kaçınmak için ilk yapmamız gereken bu havalarda eldiven giymek, atkı ve bere gibi koruyucu kıyafetlerle kendimizi korumak.

Soğuktan kuruyan ve gerginleşen cildimiz için de nemlendirici kremler kullanabiliriz. Özellikle yüzümüze süreceğimiz nemlendirici kremlerin kalitesine özen göstermeliyiz. Aksi takdirde yüzümüzde telafisi zor olan hasarlar meydana gelmesine neden olabiliriz.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre soğuk havalar uzun bir süre yurdu terketmeyecek ve hava sıcaklıkları eksilerde olacak. Hava sıcaklıkları normale dönene kadar bedenimizi soğuklara karşı korumaya özen göstermeliyiz ve her zaman koruyucu kıyafetler giymeliyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here