Uzun yıllardır Ankara’nın tartışmalı sorunlarından biri olan Güvenpark‘taki dolmuş ve otopark durakları ile ilgili yeni bir proje başlatıldı.

Bir yandan Keçiören Metrosu’nun Kızılay’a başlatılma çalışmaları sürerken bir yandan da Güvenpark’ın altına otopark inşa edilmesi için çalışmalar yürütülüyor. 3 katlı olması planlanan otopark sayesinde Güvenpark’ta yoğun bir kargaşaya neden olan dolmuş ve otobüs durakları da buraya taşınacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen projede Güvenpark’ın yapısına ve anıta zarar verilmeyeceği belirtildi. Bu projenin Keçiören Metrosu’yla zaruri bir hale geldiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yapılacak katlı otoparkla 225 dolmuş ve otobüsün yer altına çekilebileceği belirttiler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi
tarafından hazırlanan projeye Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyeleri de destek verdi. Projenin metro projesi ile beraber çıkacağı da belirtilirken trafiğin de rahatlamasına katkı sağlanacağı ifade edildi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi de Büyükşehir Belediyesi’nin her projesinde olduğu gibi bu projeyi de yargıya taşıyacaklarını belirttiler. Mimarlar Odası Ankara Şubesi 1. derece doğal ve tarihi SİT alanı olan bölgenin betonlaşmasına izin vermeyeceklerini ve konuyu yargıya taşıyacaklarını ifade ettiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir